ГлавнаяПацієнту

Що дає обстеження?

Що дає обстеження?

Сьогодні комп’ютерна томографія займає лідируючу позицію серед методів діагностики захворювань головного мозку. Сучасні прилади дозволяють отримувати чітке зображення головного мозку, кісток черепа, ділянки зчленування черепа з шийними хребцями, а також придаткових пазух носа, внутрішнього вуха, щелеп і зубів. Детальне зображення мозку, кісток та інших структур черепа досягається за рахунок виконання дрібніших томографічних «зрізів» товщиною від 0,65 мм і більше. Режим сканування визначає лікар, з урахуванням мети дослідження, поставленої лікуючим лікарем.

Метод комп’ютерної томографії незамінний в діагностиці:

- пухлин головного мозку та аномалій його розвитку;
- гідроцефалії і підвищеного внутрішньочерепного тиску;
- інсульту;
- травми головного мозку і запалення, а також хронічної судинної недостатності;
- гострих і хронічних захворювань внутрішнього вуха та придаткових пазух носа.

Комп’ютерна томографія повинна стати першим кроком у діагностуванні, якщо лікар підозрює наявність будь-якого з патологічних станів, перерахованих вище.

Головний біль, запаморочення, порушення пам’яті – найчастіші скарги, з якими пацієнти звертаються до невролога. Причин для таких скарг досить багато, а отже, й лікування їх різне. У багатьох випадках скарги на головний біль і запаморочення носять так званий «функціональний» характер, в інших випадках – обумовлені хронічним напруженням м’язів голови та шиї або різними формами мігрені. Однак, щоб виключити небезпечні для життя зміни в мозку, як правило, необхідно зробити комп’ютерну томографію.

Особливої уваги заслуговують пацієнти зі скаргами на сильний головний біль, пацієнти, які кілька годин, днів або місяців тому перенесли струс головного мозку, пацієнти з ознаками інсульту або перенесеного транзиторного ішемічного нападу. У пацієнтів, які перенесли інсульт або травму мозку в минулому, можна визначити ступінь прояву залишкових явищ.

Особливу увагу звертаємо на те, що в разі діагностики гострих захворювань головного мозку комп’ютерна томографія дає значно більше інформації, ніж метод МРТ (магнітно-резонансної томографії). А для діагностування патології кісток черепа і внутрішнього вуха комп’ютерна томографія не може бути замінена МРТ!

Направлення на комп’ютерну томографію повинен дати лікар. Хворому не слід самому обирати методи обстеження. Це потягне за собою непотрібну витрату коштів і часу, що може стати вирішальним для перебігу хвороби та надання своєчасної медичної допомоги.

Комп’ютерна томографія сьогодні має стати доступним методом обстеження для вирішення термінових діагностичних питань. Нові розробки в галузі комп’ютерної томографії дали новий поштовх до широкого придбання і використання сучасної техніки для проведення досліджень головного мозку.